Noderīga informācija


EORI numura validācija >>

EORI numurs (Economic Operators Registration and Identification number) - uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas numurs ir Savienības muitas teritorijā unikāls identifikācijas numurs, ko muitas dienesti piešķir uzņēmējam vai citai personai, lai to reģistrētu muitas vajadzībām. EORI numurs derīgs visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

TARIC datu bāze >>

TARIC - muitas tarifu datu bāze. Iespējams noskaidrot tarifus, ierobežojumus, atvieglojumus konkrētām precēm (preču grupām) no konkrētām valstīm, kā arī atsauces uz Eiropas savienības likumdošanu u.c. informāciju.

ITVS preču kodi >>

Standartizēti ciparu kodi, ko izmanto, lai klasificētu un identificētu produktus starptautiskajai tirdzniecībai. Šie kodi parasti ir standartizēti globālā līmenī un tiek izmantoti, lai noteiktu muitas nodokļus, nodokļus un noteikumus, kas piemērojami konkrētām precēm.

Sīkpakas, pasts >>

Pakalpojumu sniedzam, ja sūtījuma vērtība pārsniedz 1000 EUR un/vai svars pārsniedz 33kg. Gadījumā, ja preču vērtība ir līdz 1000 EUR un svars nepārsniedz 33kg, aicinām veikt deklarēšanu vienkāršotā veidā, izmantojot Latvijas Pasta pakalpojumu ➡️ https://www.pasts.lv/lv/muita

Uzglabāšana muitas noliktavā >>

Muitas noliktava ir muitas iestāžu atļauta iestāde, kurā ievestās preces var uzglabāt īpašos apstākļos, nemaksājot ievedmuitas nodevas, nodokļus vai citus muitas maksājumus. Muitas noliktavas ir paredzētas, lai nodrošinātu pagaidu uzglabāšanu precēm tranzītā vai gaida muitošanu.


Muitas pārvaldes klientu apkalpošana >>

VID Muitas pārvaldes klientu apkalpošanas kontaktinformācija

Sankciju preču kodi (RU, BY) >>

Nodrošinām preču kodu pārbaudi (maksas pakalpojums). Sazināties ar muitas brokeru >>